Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Plénum Senátu se sejde ve středu 25. března ve 14 hodin (25.03.2020)

Organizační výbor Senátu na svém ranním zasedání 25. března 2020 rozhodl, že 18. schůze Senátu bude svolána na tentýž den od 14 hodin. Na pořadu schůze je 5 vládních návrhů zákonů, které Poslanecká sněmovna schválila v souvislosti s epidemií v roce 2020. Tiskový briefing předsedy Senátu a zástupců senátorských klubů proběhne v 13:30 a bude vysílán online s možností pokládání dotazů.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Program schůze byl uveřejněn na webových stránkách Senátu.

Přítomnost médií v Senátu

Na základě rozhodnutí krizového štábu Senátu ze dne 16. března 2020 nebude zástupcům médií až do odvolání umožněna přítomnost v sídle Senátu, s výjimkou veřejnoprávních médií, která technicky zajišťují živý přenos z tiskového briefingu a jednání Senátu a poskytují ho všem zájemcům z jiných médií.

Výbory

Během dopoledních hodin budou zasedat senátní výbory:

09:00     Ústavně-právní výbor

10:00     Výbor pro zdravotnictví a sociální politiku

11:00     Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu

11:00     Výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost

11:30     Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice

Audiozáznamy z jednání výborů budou zveřejněny na tomto odkazu.

Tiskový briefing online

Tiskový briefing předsedy Senátu a zástupců senátorských klubů bude živě vysílán na stránkách Senátu. Videozáznam a signál pro živé vysílání je možné také převzít od České televize či České tiskové agentury.

Pokládání otázek online

V případě zájmu pokládat vystupujícím na tiskovém briefingu otázky prosím vyplňte tento krátký formulář. Na uvedený e-mail bude zaslán odkaz, na kterém je možné otázky zanechat s předstihem či je psát přímo v průběhu briefingu. Otázky budou nahlas přečteny a poté zodpovězeny, proto uveďte své jméno a název média.

Vystupující na tiskovém briefingu

  • Miloš Vystrčil, předseda Senátu
  • Petr Holeček, předseda Klubu STAN
  • Martin Červíček, předseda Senátorského klubu ODS
  • Šárka Jelínková, 1. místopředsedkyně Senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí
  • Miroslav Antl, člen Senátorského klubu ČSSD
  • Zdeňka Hamousová, předsedkyně Senátorského klubu ANO
  • Ladislav Kos, místopředseda Klubu pro liberální demokracii – SENÁTOR 21

Schůze Senátu online

Průběh 18. schůze Senátu bude možné sledovat živě na webových stránkách Senátu či prostřednictvím iVysílání České televize, od které je také možné převzít televizní signál či videozáznam.

Individuální rozhovory

S žádostmi o rozhovor či vyjádření se mohou zástupci médií obracet telefonicky přímo na senátorky a senátory. V případě zájmu o natáčení v blízkosti Senátu (např. na Valdštejnském náměstí) je možné o asistenci požádat tiskovou tajemnici Sue Nguyen.

Kontakty

V případě technických obtíží s online přenosem schůze či briefingu na webu Senátu se obracejte na Lukáše Gajarského  (gajarskyl@senat.cz, tel. 703 183 029).

V případě zájmu o fotografie z briefingu a ze schůze v tiskové kvalitě se obracejte na Denisu Čermákovou (cermakovad@senat.cz, tel. 731 124 304).

V ostatních případech včetně žádostí o zprostředkování individuálních rozhovorů se obracejte na tiskovou tajemnici Sue Nguyen (nguyens@senat.cz, tel. 723 681 975).

Sue Nguyen, 25.03.2020