Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Vedení Senátu: Jsme připraveni svolat schůzi, jakmile nám Sněmovna zašle návrhy zákonů (24.03.2020)

24. března 2020, Praha. Vzhledem k vyhlášení stavu legislativní nouze jsou senátoři a senátorky napříč politickým spektrem připraveni svolat schůzi horní komory Parlamentu v nejkratším možném termínu. Potvrdil to předseda Senátu Miloš Vystrčil na základě komunikace s širším vedením Senátu a předsedy senátorských klubů.

„Ačkoli zatím není jisté, kdy k nám návrhy zákonů projednávané Poslaneckou sněmovnou ve stavu legislativní nouze dorazí, podnikáme už teď všechny kroky pro to, aby Senát mohl zasednout co nejdříve. Dnes odpoledne máme s místopředsedy Senátu a předsedy senátorských klubů koordinační poradu. Dále předpokládáme, že se ve večerních hodinách sejde organizační výbor, aby jednotlivým výborům přikázal návrhy zákonů k projednání. Ty by se pak mohly konat již ve středu dopoledne, odpoledne by navázalo plénum Senátu. Jsme připraveni zasedat dle potřeby ve dne i v noci,“ říká předseda Senátu Miloš Vystrčil.

Na základě rozhodnutí krizového štábu Senátu bude plenární schůze i jednání výborů probíhat bez osobní účasti médií. Schůzi Senátu bude v přímém přenosu vysílat online Česká televize prostřednictvím iVysilani. V případě zájmu ČT poskytne ostatním médiím televizní signál či videozáznam.

Informace ohledně možnosti sledování tiskových briefingů senátorských klubů a pokládání dotazů budou zástupcům médií zaslány v separátním avízu.

Sue Nguyen, 24.03.2020