Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Předseda Senátu odjede do Izraele na oslavy 100 let od založení ČSR a 70 let Izraele (25.06.2018)

Sté výročí od založení Československa a význam T. G. Masaryka při budování Izraele, který vznikl o 30 let později. To jsou hlavní témata návštěvy předsedy Senátu a trojice dalších senátorů v Izraeli. Oslav se zúčastní také předsedové parlamentů ze Slovenska a Izraele. Na programu je také jednání s prezidentem a premiérem Izraele.

V pondělí 2. července se předseda Senátu setká s premiérem Izraele Benjaminem Netanjahuem. V úterý 3. července předseda Senátu Štěch navštíví Kneset, izraelský parlament. Tam má v plánu trilaterální jednání s předsedou Knesetu Edelsteinem a předsedou slovenské Národní rady Dankem. V 11:00 se uskuteční tiskový briefing po tomto společném jednání předsedů.

Předseda Senátu Milan Štěch dále bude jednat s předsedkyní izraelsko-české skupiny přátel Knesetu Alizou Lavie.

V podvečer se uskuteční recepce v Chagallově sále izraelského Knesetu, předsedové společně zahájí výstavu Masaryk a Svatá země, která připomíná zásluhy Tomáše Garrigua Masaryka a jeho syna Jana pro vznik Státu Izrael.

Ve středu čeká českou delegaci jednání s prezidentem Státu Izrael Rivlinem. Odpoledne se uskuteční pietní ceremonie v Památníku Yad Vashem.

Předseda Senátu zavítá do Izraele spolu s trojicí senátorů: s předsedou Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost F. Bublanem, předsedou Stálé komise pro krajany žijící v zahraničí T. Grulichem a členem Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Tomášem Czernínem. Doplní je také zástupci Federace židovských obcí a Akademie věd ČR.

Eva Davidová, 25.06.2018

Odkaz na akce v kalendáři:

02.07.2018 00:00 2.-4.7.2018 Předseda Senátu M. Štěch společně s předsedou Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost F. Bublanem, předsedou Stálé komise pro krajany žijící v zahraničí T. Grulichem a členem Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Tomášem Czernínem navštíví Izrael při příležitosti výročí 100 let Československa a 70 let Izraele.