Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

M. Štěch: Je třeba urychleně pomoci Čechům žijícím ve Venezuele, která čelí humanitární krizi (26.04.2018)

Předseda Senátu Milan Štěch jednal s generálním tajemníkem Organizace amerických států (OAS) Luisem Almagrem. Hovořili o situaci v Jižní Americe, zejména ve Venezuele, která čelí politické, ekonomické a humanitární krizi.

Předseda Senátu M. Štěch s L. Almagrem (sedí naproti)

Předseda Senátu M. Štěch s L. Almagrem (sedí naproti)

Podle Luise Almagra je v současné době humanitární situace ve Venezuele tak vážná, že narozené děti mají horší podmínky oproti novorozeným v Sýrii zmítané válkou. OAS podle svého generálního tajemníka nikdy nečelila tak vážné situaci, jaká teď panuje ve Venezuele. Předseda Senátu Štěch ocenil roli OAS v napomáhání soužití mezi národy. „Je správné, že monitorujete v současné těžké době zločiny proti lidskosti, ke kterým ve Venezuele podle všeho dochází,“ uvedl předseda Senátu a dodal: „Sledujeme těžký osud stovek našich krajanů nebo obyvatel Venezuely s českými kořeny. Ti, kteří tam žijí, mají šanci na repatriaci. Senát podpořil v minulých týdnech možnost jejich přesídlení do vlasti, pokud budou mít zájem,“ uvedl Štěch.

S Almagrem hovořili také o situaci na Kubě, Štěch také vysvětloval postoje Senátu k migrační krizi a brexitu.

Eva Davidová, 26.04.2018

Odkaz na akce v kalendáři:

26.04.2018 14:00 Předseda Senátu Parlamentu ČR M. Štěch spolu s předsedou Stálé komise Senátu pro krajany žijící v zahraničí a členem Výboru pro záležitosti Evropské unie Senátu Parlamentu ČR T. Grulichem oficiálně přijímá generálního tajemníka Organizace amerických států pana Luise Almagra.