Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Senát povede Miloš Vystrčil (19.02.2020)

19. února 2020, Praha. Novým předsedou horní komory českého parlamentu se ve středu stal senátor Miloš Vystrčil. V tajné volbě získal 52 ze 76 odevzdaných platných hlasů. Jiří Růžička i nadále zůstává 1. místopředsedou Senátu.

Nový předseda Senátu Miloš Vystrčil

Nový předseda Senátu Miloš Vystrčil

 

„Na úvod chci především poděkovat za podporu, které se mi dostalo, je to pro mě velká čest a velmi si toho vážím. Zároveň chci říci, že platí, že se budu snažit, aby Senát nadále plnil roli ústavní pojistky, roli hlídače exekutivy a nakonec roli jakési kotvy, protože Senát je instituce, která, v případě, že by přišla nějaká bouře či vichr, dokáže zařídit, aby Česká republika zůstala na místě, aby nebyla zavanuta někam do neznáma, případně dokonce do ztracena. V tomto smyslu jsem přesvědčen, že Senát napříč stranami je ochoten pracovat a navzájem se domlouvat,“ řekl Miloš Vystrčil ke svému zvolení do nové funkce.

„Gratuluji panu senátorovi Vystrčilovi k tomu, že se stal předsedou Senátu. Je to nepochybně člověk, který povede Senát tak, jak si všichni představujeme, tedy tak, aby to bylo ve prospěch Senátu jako takového a především této země,“ komentoval výsledek volby senátor Jiří Růžička, který ve volbě získal 21 hlasů.

Krátce po oznámení výsledků se sešel Senátorský klub ODS, který rozhodl, že v pozici předsedy klubu Miloše Vystrčila vystřídá senátor Martin Červíček a 1. místopředsedou se stane senátor Zdeněk Nytra.

Sue Nguyen, 19.02.2020