Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Sídlo Senátu se dočasně uzavírá veřejnosti i médiím, schůze pléna proběhne v úsporném formátu (16.03.2020)

16. března 2020, Praha. Krizový štáb Senátu v návaznosti na rozhodnutí vlády České republiky o vyhlášení nouzového stavu a omezení volného pohybu osob rozhodl na svém pondělním jednání o uzavření sídla horní komory parlamentu pro veřejnost i zástupce médií. Jednání výborů, podvýborů a komisí plánovaná na tento týden byla zrušena. Zachován bude minimální provoz Kanceláře Senátu tak, aby bylo možné zajistit konání řádné schůze Senátu, která začíná ve středu 18. března. Očekává se, že na základě domluvy senátorů a senátorek proběhne schůze v úsporném formátu a bude jednodenní.

„Rád bych poděkoval svým kolegyním a kolegům v Senátu, že jsme byli schopní se domluvit na zasedání pléna Senátu za účasti sníženého počtu senátorů při zachování poměrného počtu z jednotlivých klubů. Tím došlo k maximální eliminaci všech hrozících rizik,“ vysvětluje předseda Senátu Miloš Vystrčil.

Do Senátu s účinností od 16. března mohou vstoupit pouze povolané osoby. „Senát je otevřenou institucí a jeho dočasné uzavření nás osobně mrzí. V tuto chvílí je však na prvním místě bezpečnost a ochrana veřejného zdraví,“ říká vedoucí Kanceláře Senátu Jana Vohralíková, která zároveň stojí v čele krizového štábu. „Na pracovišti zůstali jen zaměstnanci pro zajištění minimálního chodu Senátu. Zároveň dnešním dnem platí zákaz všech individuálních schůzek, a to i pro senátory. Ty jsme také požádali, aby na středeční plénum dorazili bez svého doprovodného personálu.“

Podrobnosti pro veřejnost včetně informací o zkrácené otvírací době podatelny a kontaktů byly zveřejněny na webových stránkách Senátu.

Sue Nguyen, 16.03.2020