Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Eva Davidová
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 732 142 954

Předseda Senátu M. Štěch navštívil Bzenec, zúčastnil se vinobraní (16.09.2017)

Milan Štěch přijal pozvání starosty Bzence Pavla Čejky a přijel na dvoudenní návštěvu města. Detailně se seznámil s historií města a jeho plány do budoucna a také s některými aktuálními problémy. V diskusi ocenil vedení města za jejich přístup v péči o město.

Předseda Senátu s premiérem Sobotkou, senátorkou Hubáčkovou a dalšími účastníky krojovaného vinobraní ve Bzenci

Předseda Senátu s premiérem Sobotkou, senátorkou Hubáčkovou a dalšími účastníky krojovaného vinobraní ve Bzenci

„Úrodná krajina a bohaté místní tradice jsou skvělými východisky pro dobrý život v prosperující lokalitě. V Bzenci se navíc daří udržet mladé lidi, dát jim kvalitní vzdělání a také příležitosti proto, aby zde zůstali. Právě takový přístup je dobrým příkladem, jak udržet naši tradiční strukturu venkova,“ řekl Štěch.

V Bzenci navštívil předseda Senátu dvě vinařství, prohlédl si sklepy a také moderní technologie, které vinaři používají. Zavítal také do místní základní školy, do zámku s přilehlým lesoparkem a prohlédl si kapli nad městem, kterou radnice nechala postavit na ruinách původní stavby. V pátek podvečer se zúčastnil zahájení Bzeneckého výtvarného podzimu, kde představili svá díla současní umělci, mezi nimi také kovorytci z blízké střední školy. Zajímal se o zaměstnanost, průmysl, zemědělství a dostupnost veřejných služeb včetně školství a zdravotnictví. Se členy vedení města v čele se starostou Pavlem Čejkou hovořili také o daňové politice nebo o zkušenostech s elektronickou evidencí tržeb. „Je vidět, že dobré vedení města přináší velké šance pro jeho budoucnost. Nejen produkce skvělého vína, ale také místní potravinářské podniky s dlouholetou tradicí – to vše vytváří obraz dobře fungujícího města,“ uvedl Štěch. Návštěvu zakončil účastí na 25. ročníku Bzeneckého krojovaného vinobraní při průvodu městem.

 

Eva Davidová, 16.09.2017