Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Eva Davidová
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 732 142 954

Avízo: Tisková konference u příležitosti Dnů evropského dědictví (31.08.2017)

Klub nezávislých senátorů pořádá v Senátu tiskovou konferenci na téma Dny evropského dědictví (European Heritage Days). Uskuteční se ve čtvrtek 7. září od 11.00 hod. v Zaháňském salonku Valdštejnského paláce.

V souvislosti s probíhajícími Dny evropského dědictví vystoupí v Senátu odborníci na památkovou péči, na konkrétních příkladech upozorní na závažné problémy v péči o národní dědictví.

Témata:

1/ Bystřicko = eden Vysočiny (Ráj na dosah ruky, kde se příroda snoubí s památkami)

2/ Kauza památkových statusů historických budov v Brně

3/ Moderní technologie v boji s vlhkostí památkových objektů

Vystoupí: Jan Veleba, předseda Klubu nezávislých senátorů, Petr Kroupa, ředitel Odboru památkové péče Pražského hradu a další.

Akreditace médií probíhá na adrese: davidovae@senat.cz.

Dny evropského dědictví jsou veřejnou oslavou evropské kulturní sounáležitosti a je politováníhodná realita, že „naše moře památek“, jak je zdůrazňováno ministrem kultury Danielem Hermanem, nám v ČR „vysychá“.

Dle faktů, které jsou známy nebo budou předloženy, vedení Ministerstva kultury a vedení jeho příspěvkové organizace, Národního památkového ústavu, řádově deset let znali problém chybných památkových statusů a uvedenou problematiku „zametali pod koberec“, což přinese velké problémy nejen stávajícím vlastníkům historických budov, ale i možné nezvratné ztráty kulturních hodnot v oblasti architektury. Naše země má historické kulturní tradice, které pokládáme za jeden ze základů naší státnosti a které je třeba udržet a rozvíjet.

Eva Davidová, 31.08.2017

Odkaz na akce v kalendáři:

07.09.2017 11:00 Tisková konference KNS - Dny evropského dědictví (EHD)