Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Eva Davidová
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 732 142 954

Evropský a zahraniční výbor Senátu jsou v Černé Hoře, která dnes vstupuje do NATO (07.06.2017)

Senátní evropský a zahraniční výbor jsou na společné misi v Černé Hoře, Kosovu a Srbsku. Série jednání s partnery v hlavním městě Černé Hory Podgorici probíhají právě v den oficiálního vstupu Černé Hory do NATO.

Předsedové senátních výborů František Bublan a Václav Hampl

Předsedové senátních výborů František Bublan a Václav Hampl

Výbor pro záležitosti EU a Výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost zamířily na společnou cestu do trojice zemí západního Balkánu. Dnes sedm senátorů včetně předsedů obou výborů - Václava Hampla a Františka Bublana - navštívili Černou Horu. „Byli jsme s kolegy ze Senátu prvními politiky z členských států NATO, kteří této krásné a relativně stabilní zemi mohli osobně pogratulovat přímo u nich doma. Vojenský přínos přijetí této malé země s malou armádou asi moc zásadní nebude, ale politický význam úspěchu jedné ze skupiny západobalkánských zemí v jejich dlouholetém úsilí je z hlediska budoucí stability a bezpečnosti na jihovýchodním pomezí EU výborná zpráva,“ uvedl předseda evropského výboru Senátu Václav Hampl.

Senátoři v průběhu čtyřdenní návštěvy jednají se svými partnery ze srbského, kosovského a černohorského parlamentu, v den přístupu Černé Hory do NATO budou jednat s ministrem pro evropské záležitosti Černé Hory a dalšími, program bude zakončen návštěvou Srbska.

Eva Davidová, 07.06.2017

Odkaz na akce v kalendáři:

05.06.2017 00:00 8.6. - 8.6.2017, Předseda VZOB F. Bublan, místopředsedové VZOB T. Jirsa, z. Brož, člen VZOB L. Franc, předseda VEU V. Hampl, místopředsedové VEU J. Doubrava, V. Plaček a člen VEU L. Michálek se zúčastní jednání s partnerskými výbory parlamentů jednotlivých zemí, dále budou jednat na ministerstvech zahraničí jednotlivých zemí a setkají se se zástupci misí OBSE a EULEX v Kosovu.