Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Eva Davidová
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 732 142 954

Senát ocení dlouholeté starosty (25.09.2017)

V sobotu 30. září ve 13:00 se v sídle Senátu uskuteční setkání starostek a starostů z celé České republiky. Zúčastní se ho zástupci měst a obcí, kteří v jejich čele působí nepřetržitě dvacet a více let.

Unikátní setkání bude vůbec první příležitostí, kde se dočkají ocenění starostové, kteří úspěšně pracují v čele zastupitelstev více než 20 let. „Z různých průzkumů vyplývá, že starostové a obecní zastupitelstva se těší největší důvěře obyvatel. Z osobních setkání se starosty mého volebního obvodu vím, jak se tam, kde se daří zlepšovat vybavenost našich měst, městysů a obcí, proměňují také vztahy mezi lidmi. Zásluhu na tom mají především právě aktivní starostky a starostové, kteří tak zcela naplňují známé přikázání z kutnohorské Konšelské desky „obci své starosti podrob“. To mne přivedlo k myšlence uspořádat v Senátu společenské setkání se starostkami a starosty, kteří ve svém úřadu působí nepřetržitě dvacet a více let a s úctou jim za jejich práci poděkovat,“ uvedl místopředseda Senátu Jiří Šesták, který setkání inicioval.

„Informaci o délce trvání služby jednotlivých starostů ovšem podle mých zjištění neeviduje ani ministerstvo vnitra ani žádný jiný úřad. Proto jsme letos na jaře oslovili všech 6257 měst, městysů a obcí České republiky a díky tomu víme, že v naší zemi pracuje minimálně 270 osobností, které jsou dvacet i více let svými spoluobčany opakovaně voleni do starostenských úřadů. Plánované setkání právě s těmito osobnostmi je výraz poděkování a respektu Senátu k jejich práci,“ popsal místopředseda Senátu Šesták, který ocení starosty spolu s předsedou Senátu Milanem Štěchem.

Setkání se koná v sobotu 30. září 2017 v Hlavním sále Senátu, vstup přes recepci C2 Valdštejnského paláce. Akreditace médií na adrese davidovae@senat.cz.

Denisa Čermáková, 25.09.2017

Odkaz na akce v kalendáři:

30.09.2017 13:00 Setkání se starosty ČR