Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Eva Davidová
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 732 142 954

Štěch se setkal s bavorským premiérem Seehoferem, hlavním tématem byla vládní krize (03.05.2017)

Předseda Senátu Milan Štěch přijal předsedu vlády Svobodného státu Bavorsko Horsta Seehofera. Oba mají velmi podobný pohled na migraci a také vyjádřili přesvědčení, že velmi dobrý rozvoj česko-bavorských vztahů na hospodářské úrovni a v oblasti přeshraniční spolupráce bude pokračovat. Největší část rozhovorů se však týkala aktuální politické situace v Česku.

Obrázek přidružený k tiskové zprávě

Bavorský premiér Seehofer se zajímal o rozhodnutí premiéra Sobotky podat demisi vlády a také se ptal předsedy Senátu Štěcha, jaké jsou další možné scénáře vývoje situace v ČR. Předseda Senátu ho informoval o možnostech, které vyplývají z ústavy. „Není pravděpodobné, že by v červenci byly předčasné volby. V letních měsících by to nebylo moudré zejména s ohledem na volební účast. A také nevěřím, že by řešením byla úřednická vláda,“ uvedl Štěch a zároveň upozornil, že rozhodnutí záleží na dohodě šéfů největších politických stran a na prezidentovi republiky.

Štěch také poděkoval Seehoferovi za jeho osobní angažovanost v přeshraničních projektech a vyjádřil přesvědčení, že se brzy podaří dobudovat klíčovou infrastrukturu, např. dokončit modernizaci vlakové trati mezi Prahou a Mnichovem.

Eva Davidová, 03.05.2017