Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Avízo: Tiskový briefing k veřejnému slyšení „Dvouleté děti do školky nepatří“ (02.02.2018)

V Senátu se uskuteční tiskový briefing k tématu veřejného slyšení „Dvouleté děti do školky nepatří, ale do náruče mámy“. Slyšení pořádá Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice v reakci na přijetí zákona, který ukládá mateřským školám povinně přijímat do svých zařízení dvouleté děti. Slyšení se uskuteční v úterý 6. února od 10.00 hod. v Jednacím sále Senátu.

„Zaznamenal jsem velmi siné reakce od nespokojených ředitelek mateřských škol, stejně jako od zástupců komunální politiky, se kterými jsem v pravidelném kontaktu. Ukazuje se, že přijetí této normy chyběla podrobná diskuse s odbornou veřejností. Stejný problém už také řeší Výbor pro vzdělávání ve Sněmovně,“ uvedl Jiří Růžička, místopředseda pořádajícího senátního výboru.

Veřejné slyšení si klade za cíl přispět k diskusi o této normě mezi odbornou veřejností a zákonodárci. Zúčastní se ho členové horní i dolní komory Parlamentu, zástupci Ministerstva školství, ředitelé a pedagogové mateřských škol a také odborníci na předškolní pedagogiku. Program slyšení, které budete moci sledovat on-line zde, je dostupný na webových stránkách.

Po diskusi bude následovat tiskový briefing od 13.00 hod. ve Frýdlantském salonku (recepce A). Na briefingu vystoupí mezi jinými místopředseda výboru Jiří Růžička, vysokoškolský pedagog Marek Herman či iniciátor petice proti tomuto zákonu a speciální pedagog Jiří Halda.

Zástupci médií jsou zváni také na veřejné slyšení. Akreditace médií na: davidovae@senat.cz

Denisa Čermáková, 02.02.2018