Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Eva Davidová
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 732 142 954

Předseda Senátu zahájí třídenní návštěvu Arménie (03.10.2017)

Předseda Senátu odjíždí na třídenní oficiální návštěvu Arménie. Setká se s nejvyššími politickými představiteli země, uctí oběti arménské genocidy a zúčastní se podnikatelského fóra na podporu česko-arménské obchodní výměny. Do Jerevanu odjíždí v úterý 3. října v doprovodu podnikatelské delegace.

Návštěva bude zahájena v Jerevanu v úterý odpoledne a skončí ve čtvrtek odpoledne. Na středu je naplánováno jednání s předsedou Národního shromáždění, arménským prezidentem, předsedou vlády a ministrem zdravotnictví. Milana Štěcha doprovodí kromě trojice senátorů také zástupce Akademie věd a prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák s desítkou podnikatelů.

„Arménie je pro ČR blízkým partnerem, a to nejen proto, že je to křesťanská země. Nachází se ve složitém prostoru; na jedné straně má muslimské země, na druhé straně velké Rusko, se kterým měla Arménie v minulosti jak dobré, tak i špatné zkušenosti,“ uvedl předseda Senátu a dodává: „Proto považuji za správné, když je naše země Arménii nakloněná, v rámci našich možností ji podporujeme. Velký význam pro ni má Východní partnerství, které vzniklo při předsednictví ČR Evropské unii v roce 2009. Je v oboustranném zájmu rozvíjet naše vztahy v oblasti vědy, kultury, vzdělávání, v hospodářské oblasti i dalších,“ dodal Štěch.

Do Jerevanu odletí s předsedou Senátu také hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

 

Denisa Čermáková, 03.10.2017