Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Eva Davidová
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 732 142 954

Tři králové navštívili Senát, sbírka vynesla přes třicet tisíc korun (10.01.2017)

Již posedmé pozval Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí do Senátu tříkrálové koledníky, politiky, zástupce církví či univerzit ke slavnostní snídani při příležitosti Tříkrálové sbírky. Dopolední koledování v Senátu vyneslo 32 341 Kč, oznámila Arcidiecézní charita Praha.

Obrázek přidružený k tiskové zprávě

„Tříkrálovou snídani jsme uspořádali již posedmé jako přátelské novoroční setkání. Chceme jednak podpořit Tříkrálovou sbírku, která je největší charitativní akcí v ČR a zároveň je naším cílem podpořit celospolečenský dialog mezi politiky, vědci či duchovními o dalším směřování naší vlasti,“ uvedla Miluše Horská, 1. místopředsedkyně Senátu zvolená za Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí.

Slavnostní snídaně se zúčastnili také další senátoři, poslanci KDU-ČSL v čele s místopředsedou strany Mariánem Jurečkou a ministrem kultury Danielem Hermanem, zástupci církví, univerzitní profesoři či umělci. K přítomným promluvili Zdenek Wasserbauer, generální vikář pražské arcidiecéze, či profesor Tomáš Halík.

V roce 2016 bylo při koledování v Senátu vybráno 23 740 Kč. Většina prostředků je využita v místě, kde byly vykoledovány. Prostředky, které byly vybrány letos v Senátu, budou určeny například na pomoc rodinám s dětmi v tísni, výstavbu nového výtahu v Centru pro tělesně postižené v Praze – Třeboradicích nebo na založení charitního komunitního centra v Kolíně. Desetina prostředků Tříkrálové sbírky je věnována na pomoc v zahraničí, část prostředků vybraných v Senátu proto poputuje na podporu České nemocnice v Ugandě.

Denisa Čermáková, 10.01.2017