Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Říjnový den otevřených dveří Senátu nabídne komentované prohlídky i jubilejní výstavu (26.10.2016)

U příležitosti Dne vzniku samostatného Československa se v pátek 28. října 2016 opět otevře sídlo Senátu Parlamentu ČR veřejnosti. Na návštěvníky budou čekat komentované prohlídky Valdštejnského paláce, zpřístupněny budou i historické prostory Kolovratského paláce. Veřejnost se také může těšit na výjimečnou výstavu k 20. výročí ustavení horní komory.

Obrázek přidružený k tiskové zprávě

 

Návštěvníci si budou moci prohlédnout historické prostory Valdštejnského paláce, v rámci kterých jim průvodci odhalí různé zajímavosti nejen ze života vévody Albrechta z Valdštejna, prvního majitele nejvýraznějšího paláce raného baroka v zemích Koruny české.

Prohlédnout si veřejnost bude moci dominantu Valdštejnského paláce - Hlavní sál, který byl v dobách své výstavby druhým největším sálem v Praze. Dále navštíví reprezentativní prostory, původně určené k audienci osob z různých společenských vrstev. Mimo to budou zpřístupněny k nahlédnutí kanceláře místopředsedů i Přijímací salonek předsedy Senátu.

V prostorách Mytologické chodby Valdštejnského paláce návštěvníci budou moct zhlédnout výstavu k 20. výročí ustavení Senátu. Jejím cílem je připomenout úlohu Senátu nejenom v domácí politice, ale i v oblasti zahraniční politiky a unijní agendy, jeho podporu občanské společnosti, mezinárodně oceněnou obnovu paláců, v nichž sídlí, i jeho historickou tradici.

Brány obou paláců se pro veřejnost otevřou v 9.00 hod. Skupiny na prohlídky Valdštejnského paláce budou čítat 40 osob, prohlídky v délce cca 45 min. budou následovat po sobě přibližně po patnácti minutách. Poslední prohlídka bude v 16.00 hod.

Návštěvníci se také mohou těšit na architektonicky mladší Kolovratský palác, který je součástí sídla Senátu a je spjat především s pohnutou historií protektorátu Čechy a Morava. Prohlídky Kolovratského paláce budou individuální, bez průvodců. Otevřena bude také Valdštejnská zahrada. Vstup zdarma. Změny programu vyhrazeny.

S ohledem na kapacitu vnitřních prostor bude vstup do Valdštejnského paláce regulován. Vzhledem ke značnému předpokládanému zájmu veřejnosti upozorňujeme občany na možné delší čekací doby před vstupem na prohlídku. Návštěvníky prosíme, aby si s sebou nebrali velká zavazadla, prohlídky budou umožněny pouze příchozím s příručními zavazadly.

Denisa Čermáková, 26.10.2016

Odkaz na akce v kalendáři:

28.10.2016 09:00 Den otevřených dveří Senátu