Šéfové parlamentů zemí V4 budou hodnotit 30 let po pádu komunismu

Praha 18. listopadu (ČTK) - Pád komunismu v roce 1989 a následný vývoj v postsocialistických zemích budou tématy, o nichž dnes budou v sídle Senátu mluvit šéfové parlamentů zemí visedrádské čtyřky. Setkání se koná při příležitosti 30. výročí sametové revoluce v někdejším Československu.

Představitelé parlamentů Česka, Slovenska, Polska a Maďarska se sešli už v neděli, aby slavnostně v Národním muzeu zahájili výstavu Sametová revoluce a multimediální expozici Momenty 20. století.

Předseda českého Senátu Jaroslav Kubera, předseda maďarského Národního shromáždění László Köver, předsedkyně polského Sejmu Elzbieta Witek, místopředseda polského Senátu Bogdan Borusewicz a místopředseda slovenské Národní rady Martin Klus v neděli večer položili kytici u Památníku 17. listopadu na Národní třídě. Následně se zúčastnili koncertu v divadle Hybernia, který pořádal předseda Sněmovny Radek Vondráček.

18.11.2019 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2019) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět