Senát připomíná výstavou osobnosti českého undergroundu

Praha 2. listopadu (ČTK) - Senát připomíná výstavou osobnosti českého undergroundu, které se aktivním bojem proti totalitnímu režimu zasloužili o svobodnou republiku. Autorkou obrazů je výtvarnice Michaela Krátká, která v prostoru před jednacím sálem představila devět portrétů.

Výstava, která připomíná mimo jiné Ivana "Magora" Jirouse, Milana "Mejlu" Hlavsu, Egona Bondyho, Dášu Vokatou i Václava Havla, potrvá do 11. listopadu. Vernisáž je ve Valdštejnském paláci naplánovaná na 6. listopadu.

"Obrazy vznikly z potřeby dozvědět se o těchto lidech víc a hlavně z potřeby poděkovat těm, díky nimž žijeme ve svobodě. Například já si můžu malovat, co chci, a nikdo mě za to netrestá," podotkla výtvarnice, známá pod pseudonymem LaPapula.

Výstavu inicioval předseda senátorů ODS Miloš Vystrčil v rámci připomínky 30 let od pádu komunismu v někdejším Československu. "Považuji za šťastnou shodu náhod, že se podařilo v předvečer 17. listopadu získat výstavu portrétů osobností, které se dokázaly postavit proti režimu právě v době nesvobody," uvedl.

Výtvarnice LaPapula vystudovala střední zdravotnickou školu v oboru zubní technik, kde si mimo jiné vypěstovala cit pro detail. Její obrazy se vyznačují až hyperrealistickým stylem. Malbou se zabývá od roku 2011.

02.11.2019 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2019) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět