Senát probere boj s kůrovcem a povolování vodních nádrží

Praha 31. října (ČTK) - Senát dnes posoudí novelu, která má usnadnit boj s kůrovcem, a zjednodušení povolování menších vodních děl k zachycování vody. Na programu je také předloha, jež umožní provoz metra bez strojvedoucích.

Horní komora se začne zabývat rovněž senátorským návrhem ústavní novely ohledně zbraní. Návrh předpokládá rozšíření Listiny základních práv a svobod o výslovné právo bránit sebe i jiné se zbraní podle podmínek stanovených zákonem.

Lesní novela mimo jiné zavede pravidla pro státní příspěvky na obnovu lesů jejich soukromým vlastníkům. Stavební novela zase stanoví, že malá vodní díla a terénní úpravy, které slouží k zadržování vody v krajině, by mohly vznikat pouze na ohlášení vodoprávnímu úřadu.

Ráno senátoři projednají petici k Šumavě. Budou se zabývat i dlouhodobým záměrem vzdělávání.

31.10.2019 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2019) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět