Senát posoudí nominační zákon a snazší přechod mezi operátory

Praha 30. října (ČTK) - Pravidla pro nominaci kandidátů do orgánů státních firem, usnadnění boje s kůrovcem nebo snazší přecházení klientů mezi mobilními operátory patří k předlohám, které posoudí Senát. Schůze horní komory začíná dnes a bude pokračovat ve čtvrtek. Senátoři projednají také například uzákonění pravidel kvůli vzniku Úřadu evropského veřejného žalobce.

Na programu schůze je také návrh na zavedení jednotné jízdenky na železnici a předloha, která umožní provoz metra bez strojvedoucích. Senátoři posoudí i zjednodušení povolování menších vodních děl k zachycování vody. Horní komora by se měla na nynější schůzi začít zabývat rovněž senátorským návrhem ústavní novely o právu bránit se se zbraní.

Senát bude také schvalovat kandidátku na zástupkyni ombudsmanky. Do sněmovní volby pravděpodobně navrhne bývalou zmocněnkyni vlády pro lidská práva Moniku Šimůnkovou. Šimůnkovou nominoval také prezident Miloš Zeman.

30.10.2019 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2019) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět