V Senátu zahrají The Plastic People of the Universe s filharmonií

Praha 6. září (ČTK) - V senátní zahradě budou mít společný koncert undergroundová skupina The Plastic People of the Universe a Filharmonie Brno. Příští úterý představí po pěti letech znovu živě v orchestrální verzi písně z alba Co znamená vésti koně. ČTK to dnes oznámila senátní tisková tajemnice Sue Nguyen.

Album bylo samotnou skupinou původně nahráno v roce 1981 na chalupě dramatika a pozdějšího prezidenta Václava Havla na Hrádečku. Poprvé vyšlo v roce 1983 v Kanadě, v Česku v roce 2002. S brněnskou filharmonií skupina představila písně z alba před pěti lety v Praze a v Brně.

Hodinový koncert slavnostně zahájí výstavu k 30. výročí svatořečení Anežky České a sametové revoluce, která bude v Mytologické chodbě Valdštejnského paláce k vidění do 5. ledna. Expozice představí zajímavosti nejen o životě královské dcery a patronky země, ale také její odkaz jako světice.

Svatořečení Anežky České je úzce spjato s událostmi z listopadu 1989, kdy pouhých pět dní po její kanonizaci odstartovalo brutální potlačení pochodu studentů na Národní třídě pád komunistického režimu v tehdejším Československu.

Výstavu připravily Historický ústav Akademie věd ČR a Kancelář Senátu, k vidění bude o víkendech a státních svátcích.

06.09.2019 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2019) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět