Senát odpoledne nabídne trojici koncertů k listopadu 1989

Praha 7. září (ČTK) - Trojici koncertů dnes nabídne tradiční setkání senátorů s občany ve Valdštejnské zahradě. Během odpoledne se postupně představí Rozhlasový Big Band Gustava Broma, Václav Neckář se skupinou Bacily a HarmCore Jazz Band.

Setkání se letos poprvé koná pod záštitou loni zvoleného předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS). "Mám totiž debaty s občany moc rád a navíc si myslím, že každý by měl jednou za rok vyrazit do Prahy a navštívit centrum naší krásné metropole," uvedl předseda horní komory.

Návštěvníci budou mít příležitost si kromě poslechu hudby prohlédnout Valdštejnský palác, v němž se konají jednání senátorů, zavítat do Výstavní síně na expozici Příběh klobouku. V zahradě budou moci obdivovat místní floru i faunu, letos čerstvě obohacenou o pár pavích mláďat. Zahrada i palác budou otevřeny od 13:15 do 18:00.

Na říjen Senát chystá k výročí pádu socialismu v někdejším Československu výstavu k 30 letům obnoveného skautingu. V listopadu k nim přibude výstava historických artefaktů z roku 1989 a tři konference. Senátoři plánují také slavnostní shromáždění k listopadovým událostem. Přímo 17. listopadu se v sídle horní komory uskuteční zasedání předsedů parlamentů zemí visegrádské čtyřky.

07.09.2019 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2019) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět