Senátor Kubera: Debaty s občany mám moc rád

V sobotu 7. září se ve Valdštejnské zahradě koná tradiční setkání senátorek a senátorů s občany.

Od 14 hodin se představí Rozhlasový Big Band Gustava Broma, od 15:30 Václav Neckář & Bacily a od 16:45 HarmCore Jazz Band. Setkání je každoroční příležitostí pro občany hovořit s přítomnými senátorkami a senátory a prohlédnout si prostory Valdštejnské zahrady a přilehlého paláce, který je sídlem horní komory Parlamentu ČR.

Letošní setkání pořádá poprvé Jaroslav Kubera, který je od listopadu předsedou Senátu. „Velmi rád jsem navázal na tradici, kterou zavedli mí předchůdci, a i letos zvu veřejnost do senátních zahrad na kulturní program a také rozhovory s námi. Já mám totiž debaty s občany moc rád a navíc si myslím, že každý by měl jednou za rok vyrazit do Prahy a navštívit centrum naší krásné metropole. Sobotní setkání v Senátu je právě pro takovou návštěvu skvělou příležitostí,“ uvádí předseda Senátu Jaroslav Kubera.

Návštěvníci budou mít příležitost kromě poslechu hudby také prohlédnout si Valdštejnský palác, kde probíhají jednání senátorů, zavítat do Výstavní síně na aktuální výstavu Příběh klobouku anebo obdivovat faunu a floru Valdštejnské zahrady – letos čerstvě obohacenou o pár pavích mláďat. Zahrada i prostory paláce budou otevřeny od 13:15 do 18 hodin. Program setkání je na webu Senátu. Vstup je zdarma, akce se koná za každého počasí. Změny programu jsou vyhrazeny.

30.08.2019 - parlamentnilisty.cz

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět