Senát o Hradozámecké noci láká na tajemství Valdštejnské zahrady

Praha 29. srpna (ČTK) - Odhalit tajemství Valdštejnské zahrady budou moci návštěvníci sídla Senátu v rámci letošní Hradozámecké noci, která připadá na poslední srpnovou sobotu. Pomohou jim k tomu speciální komentované prohlídky. Senát to oznámil na svém webu s tím, že zahrada bude otevřena do 22:00.

"Večerní komentované prohlídky Valdštejnské zahrady začnou v 19:30, 19:45, 20:00, 20:15 a 20:30," uvedla vedoucí senátního oddělení vztahů s veřejností Denisa Čermáková. Prohlídky začnou po slavnostním zahájení Hradozámecké noci, na které v zahradě naváže koncertní představení orchestru Ježkovy stopy.

V zahradě je navíc k vidění unikátní výstava fotografií Jindřicha Štreita "Ruku v ruce", která přibližuje život lidí s mentálním a kombinovaným postižením.

Zájemci si budou moci také individuálně prohlédnout historické prostory Valdštejnského paláce. V Mytologické chodbě budou moci zhlédnout výstavu o hornickému regionu Krušné hory, které jsou od července 2019 na prestižním Seznamu světového dědictví UNESCO. Ve Výstavní síni je k vidění expozice "Příběh klobouku", která přibližuje tradiční výrobu pokrývek hlavy, která má v Novém Jičíně již 220letou tradici.

Hradozámecká noc v sídle Senátu se koná ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a pod záštitou místopředsedy Senátu Jiřího Růžičky.

29.08.2019 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2019) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět