Hledejme to, co nás spojuje, i když je to těžké, vyzval Kubera v novoročním projevu

Hledejme to, co nás spojuje, i když je to někdy velmi těžké, vyzval předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) občany ve svém novoročním projevu. Čechy rovněž vybídl k větší slušnosti, pokoře a úctě k práci druhých, stejně jako k většímu sebevědomí. Nelíbí se mu přezíravý postoj k manuálně pracujícím nebo dehonestace kuřáků. Zkritizoval také chování demonstrantů 17.listopadu a vyzdvihl hodnotu rodiny.

„Trvám na tom, že naše země je plná úžasných, většinou neznámých lidí. Co nám chybí, je více pokory a více sebevědomí. Více pokory k práci lidí,“ řekl Kubera a pokračoval: „Neznám jinou zemi, kde by si houslový virtuóz či chirurg postavili sami dům.“

Předseda Senátu zkritizoval přezíravý postoj k manuální práci i ekonomy, kteří tvrdí, že učňovské obory nemají budoucnost, a obecnou dehonestaci kuřáků, ke které „pomohl“ i zákaz kouření v restauracích.

V projevu se pozastavil nad přílišnými regulacemi a zasahováním státu do životů občanů. Český stát podle předsedy Senátu Kubery považuje své občany za služebníky, jimž svoboda protéká mezi prsty, aniž si to uvědomují.

01.01.2019 - novinky.cz

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět