Senát je znovu kompletní, nově zvolení senátoři složili slib

Senát je znovu kompletní. Letos zvolení senátoři dnes složili ústavou předepsaný slib. Horní komora tak má po necelém roce opět 81 právoplatných členů s právem hlasovat.
Noví i staronoví senátoři slíbili věrnost České republice, dodržování její ústavy a zákonů a také to, že svůj mandát budou \\\\\\\"vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí\\\\\\\". Slib složilo 26 senátorů zvolených v řádných říjnových volbách.
První schůzi Senátu v povolebním složení zahájila tradičně státní hymna. Senátoři poté potvrdili ustavení volební komise v čele s Jaroslavem Větrovským (za ANO) a schválili ustavení mandátového a imunitního výboru.
Schůze horní komory nyní pokračuje volbou předsedy Senátu. Kandidáti jsou poprvé v jeho historii tři - Václav Hampl (za KDU-ČSL), Jan Horník (STAN) a Jaroslav Kubera (ODS).

14.11.2018 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2018) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět