Senát si zvolil pět místopředsedů, neměli protikandidáty

Novými místopředsedy Senátu byli dnes podle očekávání zvoleni Jan Horník a Jiří Růžička z klubu Starostů a Jiří Oberfalzer (ODS). V užším vedení horní komory zůstávají v souladu s dohodami senátorských frakcí bývalý šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD) a dosavadní místopředsedkyně Miluše Horská z klubu KDU-ČSL. Ve volbě místopředsedů neměli protikandidáty.
Nejvíce hlasů v tajné volbě získal Štěch, a to 74 z 80 odevzdaných. Oberfalzer dostal 71 hlasů, Horská 66, Růžička 63 a Horník 56.
Předseda senátní volební komise Jaroslav Větrovský (za ANO) členům horní komory oznámil, že na rozdíl od volby předsedy Senátu, kterým se stal dřívější místopředseda horní komory Jaroslav Kubera (ODS), žádný hlas nebyl neplatný.
Křeslo místopředsedy Senátu neobhajoval Ivo Bárek (ČSSD), který byl zvolen předsedou mandátového a imunitního výboru.
Rozdělení míst ve vedení horní komory odpovídá povolebnímu uspořádání Senátu, v němž nejsilnějšími kluby jsou osmnáctičlenné frakce ODS a Starostů, patnáctičlenný klub KDU-ČSL a nezávislí a třináctičlenný klub ČSSD. Ve vedení Senátu nejsou zastoupeny početně nejslabší kluby, a to sedmičlenná frakce ANO a šestičlenný Klub pro liberální demokracii - Senátor 21. Zbývající čtyři senátoři nejsou zařazeni v klubech.

14.11.2018 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2018) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět