Valdštejnská zahrada v Senátu bude po roce opět dějištěm koncertů

První květnový čtvrtek odstartuje ve Valdštejnské zahradě tradiční série koncertů v rámci Kulturního léta v Senátu. Jeden z nich bude uspořádán k poctě československých legionářů, kteří pomohli ke vzniku samostatné republiky před 100 lety. Uskuteční se 27. května v rámci hudebního festivalu Pražské jaro. O tři měsíce později na něj volně naváže koncert Pražského komorního orchestru ke 100. výročí založení Československa.

Letošní ročník Kulturního léta v Senátu zahájí Děčínský pěvecký sbor, sdělila dnes ČTK Denisa Čermáková ze senátního odboru vnějších vztahů. V červnu se mohou návštěvníci těšit například na hudební vystoupení modřanského souboru zobcových fléten Vivat Flauto. V červenci vystoupí v sala terreně Folklorní soubor Haná z Velké Bystřice, Cimbálová muzika Záletníci nebo Hanácký mužský sbor Rovina. V srpnu se představí například dechový orchestr BaŠaPa z Holic.

Cyklus koncertů završí ve čtvrtek 20. září Dudácký soubor Schumák, Schumann Drums Band a mažoretky ze Základní umělecké školy Roberta Schumanna v Aši.

Valdštejnská zahrada je po zahradách Hradu druhou největší ve vnitřní Praze. Od roku 1634, kdy ji nechal zbudovat Albrecht z Valdštejna v manýristickém stylu, získala podobu v duchu romantismu a později baroka. Návštěvníci v ní mohou obdivovat soubor devíti bronzových plastik, kopií díla nizozemského sochaře Adriana de Vriese, a unikátní salu terrenu, vyzdobenou freskami italského malíře Baccia del Bianca.

Výrazným prvkem v zahradě je také umělá krápníková stěna, na kterou navazuje voliéra pro výry. Kromě nich patří k vyhledávaným objektům také šest pávů korunkatých a jeden pár pávů bílých. Zahrada poskytuje útočiště také slípkám zelenonohým nebo kachnám divokým. Kachny sice nepatří k tamní stálé fauně, ale Valdštejnskou zahradu si oblíbily a rády v ní vyvádí mladé.

26.04.2018 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2018) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět