Senát je znovu kompletní, nový senátor za Trutnovsko složil slib

Senát má po čtyřech měsících znovu všech 81 plnoprávných členů. Ústavou předepsaný slib dnes složil senátor za Trutnovsko Jan Sobotka (za STAN). Obsadil místo po majiteli textilky Juta Jiřím Hlavatém (za ANO), který o mandát v horní komoře přišel kvůli loňskému zvolení poslancem. Sobotka se stal podle svého přání členem senátního výboru pro zahraničí, obranu a bezpečnost. Vede totiž bezpečnostní výbor zastupitelstva Královéhradeckého kraje.

Vrchlabský starosta Sobotka byl do horní komory zvolen letos v lednu v doplňovacích senátních volbách. Porazil Hlavatého, kterému se znovuzvolení do horní komory nepodařilo, i když se kvůli tomu vzdal poslaneckého mandátu. Hlavatý se loni v říjnu dostal nakrátko do Sněmovny díky přednostním hlasům. Sobotka byl zvolen na zbytek Hlavatého mandátu, tedy do podzimu 2020.

Z jednání horní komory se i tentokrát omluvil zlínský senátor František Čuba (SPO), který se schůze zúčastnil naposledy v srpnu 2016. Od té doby absentoval ze zdravotních důvodů. Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) počátkem roku doporučil Čubovi v dopise znovu zvážit rezignaci na mandát. Senátor podle tiskové tajemnice horní komory Evy Davidové stručně odpověděl až po více než měsíci, že to uváží.

Senátor Ivo Valenta (za Soukromníky), jehož nadaci pro studenty posílá Čuba od poloviny loňského roku senátorský plat, minulý týden řekl, že se Čuba chce do Senátu vrátit v březnu. Jeho asistent Milan Frnka to serveru Blesk nepotvrdil ani nevyvrátil. \"Nechte se překvapit,\" uvedl podle serveru.

15.02.2018 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2018) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět