Parlament k dnešnímu Dni vítězství otevře své prostory veřejnosti

Praha 8. května (ČTK) - Parlament při příležitosti dnešního Dne vítězství zpřístupní své prostory veřejnosti. Lidé si mohou prohlédnout na Hradčanech Hrzánský palác, který využívá Úřad vlády, nebo sídlo Sněmovny na Malé Straně. Senát otevře pro zájemce dveře svého Kolovratského a Valdštejnského paláce. Současně připomene osud předsedy protektorátní vlády Aloise Eliáše, který působil v Kolovratském paláci, kde dříve zasedaly předválečné a protektorátní vlády, a kterého zastřelili před 75 lety nacisté.

Návštěvníky Kolovratského paláce čekají komentované prohlídky, prohlídková trasa ve Valdštejnském paláci bude bez průvodce a lidé si při ní mohou prohlédnout jednací sál, Hlavní sál, Rytířskou síň či Mytologickou chodbu. Oba objekty budou pro veřejnost otevřeny od 9:00 do 16:00.

Ve stejnou dobu budou přístupné i prostory nedalekého sídla Poslanecké sněmovny. Příchozí v doprovodu průvodkyň uvidí reprezentační sály, hlavní jednací síň, zasedací místnosti nebo kanceláře některých parlamentních výborů.

Komentované prohlídky Hrzánského paláce se budou konat od 10:00 do 17:00. Vedle jeho interiérů si lidé mohou prohlédnout i tamní dlouhodobé expozice Symboly republiky a Můj stát a \"vychutnat si\" vyhlídku z terasy, kterou obdivoval i Tomáš Garrigue Masaryk, který v paláci žil v letech 1894 až 1896.

08.05.2017 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2017) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět