V Senátu odhalí sochu Anežky České, která bude darována papeži

Praha 15. června (ČTK) - V Senátu bude dnes ráno slavnostně odhalena socha svaté Anežky České. Po putování Českem bude v září předána papeži Františkovi jako dar českého státu ke Svatému roku milosrdenství, kterým hlava katolické církve vyhlásila letošek. Sochu vytvořili mladí sochaři z hořické průmyslovky.

Sochu odhalí místopředsedkyně Senátu Miluše Horská, která dar iniciovala svým zájmem nejen o tuto českou světici, ale i o dialog státu a církví. Při slavnosti promluví rovněž prorektor Univerzity Karlovy Jan Royt a kněz Tomáš Halík.

V červenci bude socha k vidění v rámci pouti na Velehradu a poté poputuje do kostelů českých diecézí. Následně bude převezena do zahrady papežova letního sídla v Castel Gandolfo.

Sochu z vyhnánovského pískovce vyrobili za pět týdnů čtyři studenti školy podle návrhu někdejší studentky Aleny Kubcové z roku 2012. Je již třetí skulpturou tohoto typu. První dvě jsou umístěny v Myštěvsi a v Pavlově. Socha pro papeže je 160 centimetrů vysoká, podstavec na výšku měří 32 centimetrů. I s podstavcem váží zhruba 300 kilogramů.

15.06.2016 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2016) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět