Elektronickou evidenci tržeb Senát projedná v polovině března

Praha - Zákon o elektronické evidenci tržeb (EET) senátoři projednají 16. března. Termín dnes stanovil senátní organizační výbor. Evidence podle vlády zamezí daňovým únikům a přinese státu až 18 miliard korun ročně. Podle pravicové opozice znevýhodní drobné podnikatele a bude znamenat zneužití. Normu i způsob jejího schvalování Sněmovnou se pravicoví poslanci chystají napadnout u Ústavního soudu.

Zavedení EET patří mezi stěžejní projekty koalice. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) řekl, že rezignuje, pokud evidence nebude fungovat a koalice jej vyzve k odchodu. Vládní strany mají v Senátu dostatek hlasů k prosazení zákona a také prezident Miloš Zeman jeho přijetí podpořil.

ODS v Senátu se nechystá k podobně masivním obstrukcím proti EET, jaké uplatňovala ve Sněmovně, řekl ČTK místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS). Důvodem je podle něj časový limit, který senátoři na projednávání zákonů z ústavy mají. Pokud by horní komora o zákonu během 30 dnů nerozhodla, putoval by k prezidentovi jako přijatý.

23.02.2016 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2016) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět