Senát schválil novelu zákona o pyrotechnických výrobcích

Praha 23. července (ČTK) - Senát schválil novelu zákona o pyrotechnických výrobcích, která mimo jiné zavádí systém sledovatelnosti pyrotechnických výrobků a množstevní limity pro jejich skladování při prodeji. Předlohu, která zavádí ustanovení evropských směrnic, nyní dostane k podpisu prezident republiky.

Výrobce bude muset pyrotechnické výrobky označovat registračním číslem a zároveň bude povinen vést evidenci těchto čísel. "Každý hospodářský subjekt musí být schopen poskytnout příslušným orgánům informaci, od koho výrobek koupil a komu jej dodal," uvádí důvodová zpráva k zákonu.

Norma rovněž stanoví limity pro skladování pyrotechnických výrobků při prodeji. Pro prodejní místnost je stanoven limit 80 kilogramů čisté hmotnosti výbušných látek. V případě tzv. příručních skladů se limity liší podle způsobu skladování od 200 do 750 kilogramů.

Vzniknout má rejstřík pyrotechnických výrobků, informace v něm obsažené budou dostupné na internetu. Pro podnikatele se zjednoduší orientace v pravidlech pro nakládání s pyrotechnikou, protože nyní budou všechny povinnosti vedeny v jednom zákoně.

Lhůtu pro ohlašování profesionálních ohňostrojů ponechává předloha na dvou dnech. Pořadatelé ale budou potřebovat k odpálení ohňostrojů písemný souhlas vlastníka pozemku.

23.07.2015 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2015) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět