Senát umožnil další financování hřebčinců Písek a Tlumačov

Praha - Zajistit další financování hřebčinců Písek a Tlumačov má novela plemenářského zákona, kterou dnes hladce schválil Senát. Novela souvisí s přeměnou obou hřebčinců ze státních podniků na státní příspěvkové organizace. Očekává se, že každý hřebčinec bude z kapitoly ministerstva zemědělství dostávat 18 až 20 milionů korun ročně jako příspěvek na provoz a dalších pět milionů jako investiční dotaci. Novelu nyní dostane k podpisu prezident.
Hřebčince zajišťují například výkonnostní testy a posuzování koní. Hlavním zdrojem jejich financování byly dosud podpory z jednoho z dotačních programů ministerstva zemědělství. Titul ale bude muset s ohledem na platnou legislativu Evropské unie skončit, jinak by Evropská komise mohla zahájit vůči Česku řízení. Jednalo by se o nedovolenou veřejnou podporu.
Poslanecký návrh má plemenářský zákon upravit tak, aby se přizpůsobil změně právní formy hřebčinců, čímž se podle autorů dlouhodobě stabilizuje jejich financování.

18.06.2015 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2015) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět