Senát bude řešit úpravu pravidel ochrany před hlukem

Praha - Senát bude řešit úpravu pravidel ochrany před hlukem, která se podle kritiků vládní novelou sníží. Na programu má také návrh na zdanění surového tabáku, uzavření druhého penzijního pilíře pro nové klienty nebo posílení sněmovní kontroly nad Finančním analytickým útvarem.
Senátoři se musí vypořádat rovněž s novelou, podle níž by poplatky za odvoz komunálního odpadu neplatili klienti dětských domovů nebo domovů pro seniory. Horní komoru čeká ještě schvalování novel o veřejných dražbách a plemenářského zákona.
Pravidla ochrany před hlukem má změnit novela o ochraně veřejného zdraví. Má dát obcím právo udělovat hlukové výjimky pořadatelům venkovních hudebních produkcí. Úředníkům pak má novela dát právo vstupovat do bytů kvůli kontrole zdroje hluku, kterým byly překročeny hygienické předpisy. Pokud by lidé vstup do bytu neumožnili, hrozila by jim až půlmilionová pokuta.

18.06.2015 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2015) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět