V Senátu se uskuteční konference o ochraně osobních údajů

Praha - O ochraně osobních údajů v nynější informační společnosti budou debatovat účastníci dnešní konference v Senátu. Akce se koná k 15. výročí vzniku Úřadu pro ochranu osobních údajů, jehož hlavním úkolem je bránit soukromí lidí.
Úřad se zabýval za dobu své existence například stále častějším výskytem kamer ve veřejných prostorách, nevyžádanou poštou, ale také třeba pohozenými dokumenty pacientů zdravotnických zařízení. Úřad se při tom poměrně často dostával do sporu s jinými státními orgány.
Za porušení zákona smí Úřad pro ochranu osobních údajů, který nyní vede už ve druhém funkčním období Igor Němec, udělit veřejným institucím i soukromým firmám až mnohamilionovou pokutu a nařídit zničení shromážděných údajů. Úlohou úřadu je také poradenství při nakládání s osobními údaji.

02.06.2015 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2015) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět