Senát bude hostit první ročník Krojovaných slavností

Praha - Vystoupení folklorních souborů a pestrou přehlídku lidových krojů z celé republiky slibují organizátoři Krojovaných slavností, jejichž první ročník se dnes odpoledne uskuteční ve Valdštejnské zahradě. Akci pořádá senátní komise pro rozvoj venkova.
Slavnosti zahájí Dětská lidová muzika Vozembach z Bachovy umělecké školy v Dobřanech na Plzeňsku, kterou doplní pěvecký a taneční soubor Dobřanské bábiky. Písně a tance z Hané představí prostějovský soubor Mánes. Polabí bude zastupovat soubor Šáteček ze Semic na Nymbursku a finále bude patřit folkloru ze Slovácka.
Folklorní přehlídka do jisté míry naváže na páteční představení Jízdy králů v hlavním městě. Na dvě stovky lidí v krojích ze Skoronic na Hodonínsku se v rámci Svatojánských slavností předvedly ve Sněmovně i Senátu.
Slavnosti předznamenají pravidelné koncerty v rámci Kulturního léta ve Valdštejnské zahradě, které se budou konat každý čtvrtek od 28. května do 24. září. Jako první se představí Městská hudba Františka Kmocha z Kolína, při dalších vystoupeních se prostřídají folklorní, swingové i komorní soubory z regionů. Patřit mezi ně bude mimo jiné Symfonický orchestr Českého rozhlasu, který vystoupí v poslední červnový čtvrtek.
Odchylku od těchto žánrů nabídne v půlce září mladá pětičlenná brněnská kapela Utopenci ve vlasech, která podle svého webu vyznává "srabsky alternativní rock".

19.05.2015 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2015) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět