Senátoři umožní vznik speciálních ekonomických zón

Praha - Senátoři pravděpodobně umožní vznik speciálních ekonomických zón, v nichž by byla možná vyšší podpora na pracovní místo. Schválení této vládní novely o investičních pobídkách shodně doporučily senátní výbory hospodářský a pro územní.
Předloha počítá také s tím, že na investiční pobídky by měla nově dosáhnout datová centra a call centra. Více regionům umožní novela žádat o příspěvek na pracovní místo. Cílem změn je udržet atraktivitu Česka pro zahraniční investory i po červencovém snížení maximální výše veřejné podpory.
Od července je podle rozhodnutí Evropské komise maximální míra veřejné podpory v českých regionech snížena ze 40 na 25 procent. Česko to znevýhodňuje například vůči Slovensku, Maďarsku, Bulharsku a Polsku. Novela zákona o investičních pobídkách by měla proto přispět k rychlejší návratnosti investičních projektů a systém pobídek zjednodušit.
Oba senátní výbory podpořily rovněž dílčí novelu, která má lépe přiblížit formulace v zákoně o právu na informace o životním prostředí příslušné směrnici EU. Cílem úprav je to, aby se Česko vyhnulo sankcím od Evropské komise.
Hladké schválení v Senátu se čeká také u novely zákona o námořní plavbě, která zpřesňuje pravidla a podmínky pro zaměstnávání členů lodních posádek, například pokud jde o jejich pracovní dobu nebo způsobilost pro práci námořníka.

16.03.2015 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2015) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět