Senátní komise pořádá on-line konferenci o covid dezinformacích

Praha 13. listopadu (ČTK) - Stálá komise Senátu pro sdělovací prostředky uspořádá v pondělí dopoledne on-line konferenci o dezinformacích spojených s epidemií koronaviru. Organizátor akce David Smoljak (STAN) bude zhruba hodinu a půl diskutovat s hosty konference, například ředitelem Centra pro bezpečnostní analýzy a prevenci Tomášem Kolomazníkem či expertkou Alexandrou Alvarovou o tom, jak společnost ohrožují dezinformace a jaké příběhy zahltily veřejný prostor. Program konference dnes představil Smoljak novinářům.

"Konference by nás měla navigovat v tom, jak se v prostoru dezinformací orientovat i jaké cesty vedou k tomu, abychom se dokázali bránit, abychom uměli dezinformacím čelit," shrnul Smoljak. Jde o první on-line konferenci podobného druhu, kterou stálá komise Senátu pro média uspořádá.

Tématu onemocnění covid-19 se od počátku epidemie věnují nejen seriózní, ale také dezinformační média, která šíří zavádějící sdělení či lži. Dominují témata o počtech nakažených, původu viru, protiepidemických opatřeních, léčbě, vakcíně nebo dopadech na ekonomiku. Podle Jaroslava Valůcha z organizace Transitions, který se podílel na přípravě publikace Dezinformační dezinfekce společnosti Člověk v tísni, věří dezinformacím o původu a šíření viru desítky tisíc uživatelů sociálních sítí.

13.11.2020 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2020) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět