Senát kvůli absenci Babiše neprojedná zprávu vlády ke koronaviru

Praha 14. října (ČTK) - Senát kvůli nepřítomnosti premiéra Andreje Babiše (ANO) zrušil dnešní projednávání materiálu, v němž ministerstva reagovala na srpnová doporučení horní komory ohledně epidemie koronaviru. Senátoři o tom rozhodli při úpravách programu své poslední schůze v předvolebním složení.

"V současné době nebylo v časových možnostech pana premiéra, aby se projednání toho bodu zúčastnil," uvedl předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Ministerský předseda na jednání horní komory dochází spíše sporadicky a většinou se tak jako dnes nechává zastoupit ostatními členy vlády.

Senát naopak potvrdil, že i bez přítomnosti předsedy vlády projedná závěrečnou zprávu své komise pro posouzení unijních auditů, která se týká premiéra a dotací EU pro holding Agrofert patřící do Babišových svěřenských fondů.

Vystrčil senátorům také oznámil, že dnes ve 14:00 bude na jednom z nádvoří Valdštejnského paláce, tedy sídla horní komory, slavnostně odhalena Lavička Jaroslava Kubery. Lavička bude poctou Vystrčilově předchůdci, který v lednu náhle zemřel. Ceremoniál za účasti vdovy Věry Kuberové podle Vystrčila nebude s ohledem na koronavirovou epidemii provázet žádné shromáždění. Příchozí mohou památku bývalého předsedy horní komory uctít individuálně.

14.10.2020 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2020) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět