Senát bude schvalovat zákony kvůli koronavirové krizi

Praha 29. října (ČTK) - Senát bude schvalovat zákony, které se vztahují k aktuální vlně koronavirové epidemie. Má dnes rozhodnout mimo jiné o příspěvku podnikatelům, kteří museli omezit činnost, snazší výplatě některých sociálních dávek nebo dvouletém odkladu elektronické evidence tržeb.

Horní komora má v úvodu schůze schvalovat případné nasazení armádních zdravotníků z dalších zemí NATO a EU, kteří by se podíleli na zvládání epidemie koronaviru. Podle vládního návrhu by jich mohlo být až 300. Pomoc zatím přislíbily tři desítky příslušníků Národních gard Texasu a Nebrasky.

Senátoři pravděpodobně ve zrychleném režimu schválí beze změn většinu vládních předloh, které minulý týden ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Pozměněn by mohl být pouze zákon o příspěvku 500 korun denně pro podnikatele, jejichž činnost omezila vládní protiepidemická opatření.

Senátoři chtějí v rámci této normy prosadit také příspěvek pro kraje ve výši 400 korun na obyvatele jako náhradu za pokles jejich daňových příjmů. STAN by chtěl tento příspěvek pro kraje zdvojnásobit a obdobný příspěvek pro obce zvýšit z již schválených 1250 korun na 1900 korun na obyvatele.

29.10.2020 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2020) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět