Senát kvůli nárůstu případů koronaviru zrušil akce pro veřejnost

Praha 10. září (ČTK) - Senát kvůli aktuálnímu nárůstu případů koronaviru zrušil až do odvolání akce pro veřejnost a prohlídky Valdštejnského paláce. Venkovních akcí v zahradě, které by pořádali jednotliví senátoři, by se mohlo zúčastnit maximálně 150 lidí. Všem příchozím bude při vstupu do sídla horní komory měřena teplota termokamerou. ČTK to dnes oznámila senátní tisková tajemnice Sue Nguyen.

O nových omezeních rozhodl Krizový štáb Senátu v souladu s vládními opatřeními. Na všech jednáních ve vnitřních prostorách Senátu tak jsou účastníci povinni mít zakrytá ústa a nos. "Doporučeno je používat dezinfekci na ruce a v místnostech dodržovat základní rozestupy," dodala Nguyen.

Sněmovna zavedla povinnost nosit roušku nebo respirátor při všech akcích a ve všech veřejných prostorách budov dolní komory už v úterý. Důvodem byl rostoucí počet případů onemocnění covidem-19 zejména v Praze. Někteří poslanci kvůli tomu byli v karanténě.

V Česku se tento týden odhalilo dva dny po sobě více než 1000 případů nákazy koronavirem. Ode dneška kvůli tomu platí povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov, a to i ve firmách, pokud tam nebude možné dodržet rozestupy. Povinnost dosud platila při cestách hromadnou dopravou, na úřadech a ve zdravotnických a sociálních zařízeních.

10.09.2020 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2020) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět