Senát projedná volby v karanténě a distanční výuku zrychleně

Praha 20. srpna (ČTK) - Senát podle očekávání bude projednávat možnosti hlasování lidí v karanténě v říjnových volbách a uzákonění distanční výuky ve zkráceném jednání. Horní komora o tom dnes rozhodla v úvodu pokračování své srpnové schůze. Předpokládá se, že obě normy dolní komora schválí beze změn, jak jí dopoledne doporučily její výbory.

Speciální zákon má lidem v nařízené karanténě, jichž je nyní kolem 5000, umožnit hlasovat z auta nebo si vyžádat příjezd zvláštní volební komise s přenosnou volební urnou. Norma počítá také se zvláštními volebními okrsky v sociálních zařízeních, která budou v karanténě. Sněmovní ústavně-právní výbor v úterý doporučil předlohu schválit beze změn.

Novela školského zákona zavádí pro děti povinnost účastnit se distanční výuky jako součásti povinné školní docházky. Formu výuky na dálku nestanoví, škola ji má přizpůsobit podmínkám žáka.

Senátoři v úvodu schůze uctili minutou ticha památku někdejšího předsedy senátní krajanské komise Tomáše Grulicha (ODS), který zemřel 7. srpna v 69 letech.

20.08.2020 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2020) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět