Roušky kvůli koronaviru už v prostorách Senátu nejsou povinné

Praha 2. července (ČTK) - Návštěvníci Senátu už nejsou v jeho prostorách povinni nosit roušku v souvislosti s možností nákazy koronavirem. Kulturní akce ani víkendové prohlídky sídla horní komory zatím v rámci preventivních opatření proti šíření infekce obnoveny nebyly. ČTK o tom dnes informovala senátní tisková tajemnice Sue Nguyen v návaznosti na rozhodnutí krizového štábu Senátu.

"Z preventivních důvodů nebudou o víkendech a státních svátcích otevřeny historické prostory Valdštejnského paláce. Pořádány nebudou prozatím ani akce pro veřejnost a komentované prohlídky sídla Senátu," uvedla. Valdštejnská zahrada je nadále přístupná denně od 07:30 do 17:30.

V platnosti podle tiskové tajemnice zůstávají také některá opatření s ohledem na kapacitu místností, v nichž se odehrávají jednání Senátu a jeho výborů. V případě zájmu o osobní účast se lidé včetně zástupců médií mají na jednání včas akreditovat či registrovat.

Sídlo horní komory bylo kvůli epidemii koronaviru uzavřeno podobně jako jiné veřejné budovy od poloviny března do začátku května.

02.07.2020 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2020) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět