Senát bude řešit daňové úlevy kvůli epidemii koronaviru

Praha 11. června (ČTK) - Senát bude dnes řešit daňové úlevy podnikatelům kvůli epidemii koronaviru. Vládní předlohu chtějí senátoři doplnit o návrh, aby obce dostaly 1200 korun na obyvatele jako kompenzaci za snížení daňových příjmů. Horní komora má schvalovat také senátorský návrh na ústavní posílení práva na obranu se zbraní.

Vládní daňový balík má mimo jiné umožnit podnikatelům zpětné uplatnění daňové ztráty. Podle současného zákona ji mohou uplatňovat jen v následujících pěti letech. Daň z přidané hodnoty na ubytovací služby nebo u vstupenek na kulturní a sportovní akce se má snížit z 15 na deset procent. Podnikatelům se sníží silniční daň na nákladní vozidla i autobusy. Obcím se rozšíří možnosti osvobodit vybrané nemovitosti od daně.

Doplnění návrhu o kompenzaci obcím odpovídá podle senátorů návrhu, na kterém se vláda shodla v pondělí. Podle senátorů ale přednostní projednání umožní, aby obce dostaly peníze rychleji než podle vládního návrhu, který by musel absolvovat celý schvalovací proces.

11.06.2020 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2020) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět