Senát rozhodne o maturitách a dalších opatřeních kvůli koronaviru

Praha 10. června (ČTK) - Zrušení povinné maturity z matematiky a další opatření kvůli epidemii koronaviru bude dnes řešit Senát. Má rozhodnout mimo jiné o tom, zda stát odpustí sociální odvody malým firmám nebo poskytne náhrady zdravotnickým zařízením za výpadky příjmů během koronavirové krize.

Zrušení povinné maturity z matematiky prosadil ministr školství Robert Plaga (za ANO). Zdůvodnil to tím, že dosavadní systém výuky matematiky zatím neodpovídá maturitním nárokům. Didaktický test z matematiky letos u maturit nezvládlo 17,5 procenta studentů, což je více než loni.

V rámci novely zákoníku práce mají senátoři posoudit uzákonění sdílených pracovních míst, nová pravidla pro stanovení dovolené i podmínky vysílání pracovníků do zemí EU. Novela má uzákonit také zavedení placeného volna navíc pro zaměstnance, kteří působí na dětských táborech, a změnu výpočtu renty ze ztráty na výdělku po pracovním úrazu.

Horní komora má schvalovat rovněž novelu, podle níž se případné vícenásobné hlasování při volbách do Evropského parlamentu má stát přestupkem, za který bude hrozit pokuta až 10.000 korun.

10.06.2020 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2020) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět