Senát bude ode dneška opět přístupný veřejnosti

Praha 1. června (ČTK) - Senát bude ode dneška opět přístupný veřejnosti. Jeho sídlo bylo po 2,5 měsíce uzavřeno v rámci opatření proti epidemii koronaviru. Lidé budou moci navštívit nejen zasedání horní komory a jejích výborů a komisí, ale mohou také zavítat do Valdštejnské zahrady.

Víkendové prohlídky Valdštejnského paláce zatím v rámci preventivních opatření proti šíření infekce obnoveny nebudou. Ze stejných důvodů se prozatím nebudou pořádat ani akce pro veřejnost, mezi něž patřily pravidelné čtvrteční koncerty v rámci Kulturního léta v Senátu.

Navštívit jednání senátních výborů nebo sledovat schůzi horní komory z galerie pro veřejnost budou lidé moci při zachování bezpečnostních opatření, tedy zakrytí dýchacích cest a dodržování rozestupů. Za stejných podmínek bude umožněn vstup do Senátu také zástupcům médií.

Valdštejnská zahrada je přístupná denně od 07:30 do 17:30. Veřejnosti bude opět k dispozici i Informační centrum Senátu, a to každý všední den od 09:00 do 16:00.

01.06.2020 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2020) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět