Senát o dalších pěti návrzích kvůli koronaviru rozhodne ve středu

Praha 7. května (ČTK) - Senát bude o další pětici zákonů ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru rozhodovat příští týden ve středu. Schvalovat má odložení elektronické evidence tržeb (EET) pro všechna odvětví až do konce letošního roku nebo jednorázový příspěvek 500 korun denně, který by měly dostat malé společností s ručením omezeným. Termín schůze dnes stanovil senátní organizační výbor, oznámila ČTK tisková tajemnice horní komory Sue Nguyen.

"Senátorky a senátoři otevřou také otázku stavu zpracovávání a zveřejňování dat pro přípravu protiepidemických, ekonomických a dalších opatření," uvedla.

Další návrh má umožnit lidem, jimž zaměstnavatel v platební neschopnosti dluží mzdu, aby o vyplacení výdělku požádali úřady práce. Pracovníci tak nyní nemohou o vyplacení dlužné mzdy žádat vzhledem k jinému zákonu, podle něhož se nepřihlíží k insolvenčním návrhům na firmy, které byly podány do konce srpna.

Horní komora má rozhodnout, zda pořadatelé zrušených kulturních akcí budou moci odložit do konce října příštího roku vrácení peněz za uhrazené vstupné. Lidé budou moci organizátory požádat o poukaz na náhradní nebo odloženou akci. Podobný princip už platí pro cestovní kanceláře.

Senátoři mají schvalovat také novelu, podle níž Národní sportovní agentura zřejmě bude už letos poskytovat sportovním organizacím mimořádné příspěvky, které by měly klubům pomoci překonat dopady epidemie nového koronaviru. Dostat na to má z rozpočtu jednu miliardu korun.

Horní komora by měla rovněž dokončit projednávání zprávy o stavu životního prostředí s ohledem na sucho a výzvy vládě, aby zvýšila podporu českého kulturního dědictví v zahraničí.

07.05.2020 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2020) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět