Senát posoudí odchodné pro strážníky, představí ústavní stížnosti

Praha 30. dubna (ČTK) - Zavedení odchodného pro strážníky a zpřísnění podmínek pro jejich bezúhonnost má přinést novela, kterou dnes bude projednávat Senát. Senátoři chtějí dopoledne představit ústavní stížnosti, které se týkají zákonů a nařízení vlády ohledně nájemného v souvislostí s pandemií koronaviru.

Novelu týkající se strážníků Senát podle doporučení svých výborů odmítne, nebo pozmění. Novela kromě odchodného také zpřesňuje oprávnění a postupy strážníků. Zpřísňuje také podmínky jejich bezúhonnosti a přidává podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Senátoři mají probrat rovněž závěry unijního summitu z minulého týdne nebo podporu programu českého kulturního dědictví v zahraničí v příštích pěti letech.

30.04.2020 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2020) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět