Senát se k další schůzi sejde 29. dubna

Praha 17. dubna (ČTK) - Senát se k další schůzi sejde 29. dubna. Má na programu mimo jiné novely o ochraně spotřebitele, o obecní policii nebo o oceňování majetku, které Sněmovna schválila počátkem března. O termínu schůze a návrhu jejího programu rozhodl organizační výbor horní komory.

Novela o ochraně spotřebitele má zajistit, aby spotřebitelé byli více chráněni při přeshraničních nákupech. Novela zpřesní a sjednotí pravomoci a postupy úřadů zemí EU tak, aby mohly účinně odhalovat a trestat poškozování spotřebitelů. Horní komora ji pravděpodobně schválí.

Opačně by se měl Senát podle doporučení svých výborů zachovat k novele o obecní policii, která má pro strážníky nad 50 let věku zavést nárok na odchodné. Novela také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků. Zpřísňuje také podmínky jejich bezúhonnosti a přidává podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Souhlas horní komory asi získá novela, která nově umožní oceňování podle tržní hodnoty nebo oceňování rychle rostoucích dřevin. Upřesní také postupy při zpracování cenových map stavebních pozemků. Senátoři nejspíš schválí také novelu, podle níž se případné vícenásobné hlasování při volbách do Evropského parlamentu stane přestupkem, za který bude hrozit pokuta až 10.000 korun.

17.04.2020 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2020) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět