Senátoři ve štafetovém videu děkovali lidem za zvládání epidemie

Praha 10. dubna (ČTK) - Představitelé senátorských frakcí v minutovém videu poděkovali lidem za to, že se při zvládání epidemie koronaviru chovají odpovědně a pomáhají si. Poděkování má podobu štafetových vystoupení představitelů jednotlivých senátorských frakcí. Senát jej zveřejnil na svém webu i twitteru.

Úvod a závěr patří předsedovi horní komory Miloši Vystrčilovi (ODS) v černé roušce s modrým logem horní komory parlamentu. "Jako senátoři se dnes snažíme zejména pomáhat ve svých regionech. Také chráníme vaše práva a svobody a snažíme se co možná nejrychleji přijímat potřebné zákony. Spolu to zvládneme," uvedl Vystrčil.

Senátoři poděkovali za to, že se lidé chovají zodpovědně a ohleduplně, dodržují nastavená pravidla včetně nošení roušek, jsou solidární s potřebnými a přispívají svým dílem ke zvládnutí současné situace.

Senátorské kluby se také rozhodly mezi sebou uspořádat sbírku na nákup ochranných pomůcek a zdravotnických přístrojů. Vystrčil věří tomu, že se takto podaří vybrat více než jeden milion korun. Měsíční plat řadového poslance či senátora činí zhruba 91.000 korun hrubého.

10.04.2020 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2020) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět